O nas

Nieopodal zjazdu z autostrady A4 (Katowice-Kraków), 3 km od Portu Lotniczego Kraków-Balice, 13 km od centrum Krakowa, w pięknym parku ze starym drzewostanem w stylu renesansowego ogrodu włoskiego z XV wieku o powierzchni 5 h, stoi Pałac Radziwiłłów, obecna siedziba Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego.

Instytut Zootechniki – Państwowy Instytut Badawczy utworzony został dnia 1 kwietnia 1950 roku – na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów. Jest jednostką naukową o zasięgu ogólnokrajowym, realizującą politykę Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakresie szeroko rozumianej produkcji zwierzęcej.

W jego bocznym skrzydle mieszczą się Pokoje Gościnne Pałac w Balicach. Każdy z gości znajdzie tu ciszę i zrelaksuje się w otoczeniu zieleni.

Do dyspozycji gości oferujemy:

  • przestronne apartamenty typu Suite składające się z salonu i sypialni, dwa z nich posiadają balkon z widokiem na piękny park,  
  • pokoje 1-osobowe,
  • pokoje 2-osobowe,
  • pokoje 3-osobowe,
  • pokój 4-osobowy.

Wszystkie pokoje posiadają obszerną szafę, biurko – przy którym można wygodnie popracować, prywatną łazienkę, płaski telewizor oraz lodówkę. W całym obiekcie można korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodzin z dziećmi, na prośbę gości możemy dostawić do pokoju łóżeczko dziecięce i przewijak. Dysponujemy również krzesełkami  dziecięcymi do karmienia oraz podgrzewaczem do butelek.

Do dyspozycji gości pozostaje kuchnia wyposażona w kuchenkę, lodówkę, zmywarkę do naczyń, kuchenkę mikrofalową, toster, czajnik bezprzewodowy. Kuchnia jest w pełni wyposażona w zastawę stołową – ceramika Ćmielów, sztućce, naczynia kuchenne oraz wszystko co niezbędne do przygotowania posiłku.

 Obok kuchni znajduje się przestronna i jasna jadalnia (w przewiązce łączącej pałac z pokojami gościnnymi), wyposażona w stoliki i krzesła, w której można w przyjemnej atmosferze spożyć przygotowane posiłki. Istnieje także możliwość zamówienia cateringu.

Tuż przy recepcji przygotowaliśmy biblioteczkę, w której każdy z naszych gości znajdzie coś ciekawego do poczytania, a specjalnie dla dzieci zebraliśmy tu liczne gry planszowe.

Ponieważ bardzo kochamy zwierzęta, są one u nas mile widziane i dla nich znajdzie się również miska. Cały teren, na którym znajduje się obiekt, jest ogrodzony i strzeżony całą dobę. Goście mają do dyspozycji duży parking tuż przed budynkiem.

Back to top